Agregaty prądotwórcze produkowane są przede wszystkim z myślą o budowach. Jednak coraz częściej kupujemy je do domu. Dowiedz się, jaki agregat przyda się w każdym z tych zadań.

Agregaty prądotwórcze na burzowe czasy

W ostatnich latach pogoda w Polsce zaczęła robić się mocno nieprzewidywalna. Latem nawiedzają nas gwałtowne burze, zaś zimą śnieg i mróz paraliżuje ulice. Niesprzyjająca aura nie tylko może popsuć wakacyjne plany, ale przede wszystkim mocno utrudnić codzienne życie. Ostatnia zima mocno dała się nam we znaki. Kilkadziesiąt tysięcy domostw zostało odciętych od świata – dosłownie i w przenośni. Dosłownie, ponieważ drzewa zwaliły się na drogę, czym zablokowały przejazd. W przenośni, ponieważ zerwane linie energetyczne sprawiły, że ludzie zostali bez prądu, a co za tym idzie – łączności ze światem. Jednak takiego scenariusza można w przyszłości uniknąć. Remedium na braki w dostawie prądu są agregaty prądotwórcze.

Agregaty prądotwórcze do domu

Nie ma nic wesołego w sytuacji, w której zabraknie nam prądu na kilka dni. Dlatego trzeba się wcześniej zaopatrzyć w sprzęt, który pomoże nam przetrwać ten czas. Oczywistym wyborem jest kupno agregatu prądotwórczego, który zapewni nam nieprzerwany dostęp do prądu. My polecamy agregaty prądotwórcze do domu z silnikiem spalinowym, które znajdziesz na specnarzedzia.pl. Są one z reguły dość duże i, co oczywiste, wywarzają spaliny. W związku z tym należy trzymać je na zewnątrz w miejscu, w którym hałas jaki wytwarza agregat nie będzie przeszkadzał. Na naszym rynku możemy wybierać między agregatami z dwusuwowym lub czterosuwowym silnikiem benzynowym oraz silnikiem Diesla. Zasady są podobne, jak w przypadku silników samochodowych. Te na olej napędowy są bardziej wrażliwe na mróz, ale tańsze w eksploatacji, jak i w zakupie. Z kolei napędzane benzyną droższe, jednak bardziej wytrzymałe.

Duża moc, czyli agregaty prądotwórcze na budowę

Agregaty prądotwórcze do domu z reguły mają dość niską moc, ponieważ nie zasilają zbyt wielu urządzeń. Jednak przy kupowaniu agregatu na budowę, musimy pamiętać, że duża moc jest niezbędna. Betoniarka, wiertarka, szlifierka to urządzenia, które zużywają najwięcej prądu, dlatego zaleca się agregaty prądotwórcze z wyższej półki. Kupując tego typu elektronarzędzie nie powinniśmy oszczędzać. Agregaty prądotwórcze na budowę są oczywiście droższe niż te do domu, z uwagi na swoje parametry. Mają nie tylko większą moc, ale i pojemność zbiornika. Dodatkowo, jako, że pracują w trudnym terenie, często są wykonane z lepszych jakościowo materiałów.

Agregaty prądotwórcze do domu i na budowę – jaki wybrać?
Oceń ten artykuł
http://elektrotools.pl/wp-content/uploads/2018/06/agregat5.jpghttp://elektrotools.pl/wp-content/uploads/2018/06/agregat5-150x150.jpgRimixNarzędziaAgregaty prądotwórcze produkowane są przede wszystkim z myślą o budowach. Jednak coraz częściej kupujemy je do domu. Dowiedz się, jaki agregat przyda się w każdym z tych zadań. Agregaty prądotwórcze na burzowe czasy W ostatnich latach pogoda w Polsce zaczęła robić się mocno nieprzewidywalna. Latem nawiedzają nas gwałtowne burze, zaś zimą...Narzędzia - co potrzebne do warsztatu, budowy i domu