Funkcje agregatów Kruzer, które powinieneś znać

Efekty zmian klimatycznych widoczne są również w naszym kraju. Naukowcy ostrzegają, że w przyszłości czekać nas mogą różnego rodzaju anomalie. Jeszcze parę lat temu nikt nie wyobrażał sobie świąt Bożego Narodzenia bez śniegu, lecz obecnie biały puch przychodzi nieco później. Pory roku nieco się nam przesunęły i uległy przekształceniom. Coraz częściej w trakcie jesieni lub wczesnej zimy jesteśmy świadkami kiepskiej pogody, której towarzyszą nieprzyjemne zjawiska atmosferyczne. W skrajnych przypadkach mogą być one niezwykle niszczycielskie, więc warto przygotować się na niemiłe ich efekty.

Generator prądotwórczy rozwiązaniem problemu z dostawą napięcia

Z warunkami klimatycznymi nawet nie ma jak podjąć walki, gdyż zawsze wyjdziemy z niej pokonani. Każdy, kto nie docenia pogody może wplątać się w niezłe tarapaty i w ten sposób skazać się na ogromne problemy. Na szczęście poziom ludzkiej świadomości rośnie, przez co często wcześniej zabezpieczamy się przed skutkami burz i huraganów. Jednym z niezbędnych narzędzi do usuwania skutków nawałnic jest agregat prądotwórczy Kruzer.

Sprzęt ten posiada wiele zalet, ale czy znasz je wszystkie? Zapewne przed zakupem takiego urządzenia zrobiłeś wywiad na jego temat i wchodząc na fora internetowe poszukiwałeś wartościowych opinii. Niektóre z nich na pewno Ci się przydały, lecz czy użytkownicy na wszystko zwrócili uwagę? Myślimy, że nie, dlatego też sami postanowiliśmy poddać analizie te agregaty.

Systemy, na które warto zwrócić uwagę

Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia w tych maszynach jest system Professional Pro Line. Dzięki niemu generator wie czy w danym momencie ma on prezentować pełnię swoich możliwości, czy też może chwilę „odpocząć” zmniejszając prędkość obrotową. Urządzenie pozostaje jednak w ciągłej gotowości do pokazania maksimum mocy, gdyż po podłączeniu do niego kolejnego odbiornika natychmiastowo budzi swój uśpiony potencjał. Firma zapewnia, że efektem działania tego systemu jest redukcja poziomu hałasu oraz obniżenie spalania o nawet 15%. Kruzer zadbał więc o kondycję Twojego portfela i, już na etapie projektowania swojego agregatu, ograniczył koszty jego eksploatacji do możliwie najmniejszego poziomu.

Za niezwykle użyteczny uważa się też system AVR. Głównym jego zadaniem jest stabilizacja napięcia, które pojawia się podczas generowania energii przez prądnicę oraz zasilania innych urządzeń. Zjawisko to można uznać za niebezpieczne, gdyż w jego trakcie dochodzi do wytwarzania prądu o nieco wyższym natężeniu, co prowadzi do tak zwanego spalenia odbiorników.

Agregaty Kruzer z AVR umożliwiają także podłączenie do nich wrażliwych na jakość napięcia układów elektronicznych. Gdyby te maszyny nie posiadały tego systemu, w zupełnie nieświadomy sposób mógłbyś się narazić na kosztowne naprawy niektórych sprzętów. Funkcja ta działa stosunkowo szybko, przez co w każdej chwili reguluje wszystkie zmiany zachodzące w woltażu. Można zatem stwierdzić, że stabilizator ten pełni funkcję ochronną dla generatora, jak i wszystkich urządzeń doń podłączonych.

Jakie jeszcze funkcje posiadają generatory Kruzer?

Czy zastanawiałeś się co jeszcze stanowi bardzo praktyczne wyposażenie przenośnego źródła napięcia? Stabilizator AVR i system Professional Pro Line na pewno są ważne, lecz istotnym okazać się może także elektryczny rozruch. Posiadając go bez najmniejszego problemu pobudzimy agregat do życia poprzez przekręcenie kluczyka w stacyjce. To szczególnie dobre rozwiązanie na budowach lub wszędzie tam, gdzie z urządzenia korzysta się stosunkowo często, gdyż ciągle uruchomianie napędu poprzez linkę mogłoby być nieco uciążliwe.

Elektryczne włączanie to niby mała rzecz, a potrafi ucieszyć. Dzięki agregatom Kruzer z rozruchem będziesz w stanie zastosować system automatycznego załączania rezerwy. Służy on do tego, że generator podłączony do instalacji w domu, wykrywa przerwę w dostawie prądu i samoczynnie załącza się wytwarzając energię.

W tych urządzeniach znajdziemy jeszcze inne przydatne funkcje. Wszystkie one sprawiają, że nie „zajeździsz” swojego agregatu w nieświadomy sposób. Czujnik przeciążeniowy czy ciśnienia oleju są bardzo wrażliwe na wszystkie odchylenia i dają o sobie znać tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Nie musisz się zatem obawiać, że sprzęt, z którego awaryjnie korzystasz ulegnie szybkiemu zużyciu w wyniku podłączenia do niego zbyt dużej liczby odbiorników.

Przekonaj się na własnej skórze jak faktycznie działają agregaty prądotwórcze

Często spotykasz się pewnie z opiniami o agregatach Kruzer, że są one niezawodne i świetnie sprawdzają się podczas awaryjnego zasilania. Wypowiedzi użytkowników, którzy zakupili takie produkty są niesamowicie rzetelnymi informacjami, lecz w tych komentarzach brakuje odniesienia do dodatkowych funkcji. To bardzo dziwne, ponieważ dzięki nim korzystanie z takiej maszyny staje się niezwykle praktyczne i funkcjonalne. Czy omówione systemy pojawiają się w każdym modelu Kruzer? Automatyczny zapłon jest opcją dodatkową, lecz pozostałe systemy oczywiście znajdują się na wyposażeniu tych maszyn i właśnie dlatego produkty polskiego importera można polecić wielu osobom.

 

Autorzy zdjęć: Pixabay
Źródła zdjęć: www.pexels.com

 

Czy znasz wszystkie funkcje agregatów prądotwórczych Kruzer?
4 (80%) 2 votes
http://elektrotools.pl/wp-content/uploads/2017/12/funkcje-agregatow-kruzer-2-1024x532.jpeghttp://elektrotools.pl/wp-content/uploads/2017/12/funkcje-agregatow-kruzer-2-150x150.jpegRimixNarzędziaagregat kruzer,agregat prądotwórczy,agregat prądotwórczy kruzer,generator prądotwórczyEfekty zmian klimatycznych widoczne są również w naszym kraju. Naukowcy ostrzegają, że w przyszłości czekać nas mogą różnego rodzaju anomalie. Jeszcze parę lat temu nikt nie wyobrażał sobie świąt Bożego Narodzenia bez śniegu, lecz obecnie biały puch przychodzi nieco później. Pory roku nieco się nam przesunęły i uległy przekształceniom....Narzędzia - co potrzebne do warsztatu, budowy i domu