W przypadku zakupu silnika do kosiarek spalinowych, najważniejszymi parametrami będzie oczywiście jego moc, która w dużej mierze przekłada się również na długość i szerokość noża. W przypadku bardzo dużych trawników, warto zainwestować w kosiarki spalinowe o bardzo konkretnej mocy, w przeciwnym razie kosiarki będą bardzo często się zapychać i praca będzie udręką, a nie przyjemnością.

Jak moc w kosiarkach spalinowych?

W dzisiejszych czasach zdecydowanie największą popularnością cieszą się kosiarki spalinowe o mocy w przedziale od 4 do 6 KM. Takie silniki najczęściej łączą się z doskonałą szerokością koszenia – 50cm. Jest to bardzo satysfakcjonująca wartość, która wystarczy nam objąć za jednym podejściem sporą powierzchnię trawy. Kosiarki spalinowe z napędem zawsze potrzebują nieco większej mocy, dlatego też silniki z większą mocą cieszą się zdecydowanie największą popularnością.

Silnik dwu czy czterosuwowy do kosiarki?

Wybierając kosiarkę spalinową, warto zwracać uwagę także na to, czy posiada ona silnik dwu czy czterosuwowy. Nowoczesne kosiarki spalinowe z silnikiem dwusuwowym wykorzystują zdecydowanie więcej paliwa i co najgorsze emitują więcej hałasu i spalin. Warto jednak pamiętać o tym, że posiadają one zdecydowanie więcej mocy i są o wiele lżejsze od swoich konkurentów.

Szeroki wybór kosiarek z różnymi silnikami jest dostępny na stronie:
https://specnarzedzia.pl/120754-kosiarki-spalinowe-do-trawy

Jaki silnik do kosiarek spalinowych?
Oceń ten artykuł
http://elektrotools.pl/wp-content/uploads/2017/08/kosiarka.jpghttp://elektrotools.pl/wp-content/uploads/2017/08/kosiarka-150x150.jpgRimixOgródkosiarka do trawy,kosiarki spalinoweW przypadku zakupu silnika do kosiarek spalinowych, najważniejszymi parametrami będzie oczywiście jego moc, która w dużej mierze przekłada się również na długość i szerokość noża. W przypadku bardzo dużych trawników, warto zainwestować w kosiarki spalinowe o bardzo konkretnej mocy, w przeciwnym razie kosiarki będą bardzo często się zapychać i...Narzędzia - co potrzebne do warsztatu, budowy i domu