Warsztat każdego majsterkowicza powinien posiadać narzędzia do obróbki drewna. Nie obejdziesz się więc bez pilarki do drewna. Drewno jest niezwykle popularne oraz szeroko stosowane w stolarce meblowe, budownictwie oraz pracach instalatorskich. Najważniejszym zadaniem majsterkowicza będzie docinanie drewna do właściwych rozmiarów. Ma pewno pomoże Ci w tym dobra pilarka do drewna. Zostaje pytanie-jak wybrać odpowiedni sprzęt do pracy, którą mamy zamiar wykonać?

Ważne są zęby pilarki do drewna

Wybór właściwej pilarki do drewna w sklepie może wydawać się bardzo prostu. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli, ale każdy z nich jest przystosowany do innego rodzaju prac. Pierwszym parametrem, który musimy uwzględnić przy zakupie pilarki do drewna jest współczynniki TPI. Oznacza on ilość zębów na całej długości piły. Obowiązuje tutaj prosta reguła. Im więcej zębów, tym wykończenie drewna będzie bardziej dokładne oraz estetyczne. Z drugiej strony, gdy wybierzemy piłę o mniejszym współczynniku TPI, to szybciej przetniemy każdy materiał. Jednak efekt wizualny nie będzie już tak dobry, jak w pierwszym przypadku. Istotnym parametrem jest też technologia ostrzenia zębów. Aby zwiększyć efektywność oraz trwałość, piły ostrzone są trójstronnie oraz dodatkowo hartowane.

Możliwości pilarki do drewna

Drugim kryterium, jakie musimy uwzględnić jest rodzaj prac, do których przeznaczymy piłę. W sklepach możemy znaleźć bardzo wiele modeli pił do drewna.

Model nazywany płatnica

Chętnie kupowanym modelem jest płatnica. Służy ona do cięcia dużych arkuszy płyt pilśniowych, wiórowych, sklejki, litego drewna i pozostałych materiałów drewnianych na mniejsze. Bardzo często wykorzystywana jest też w ogrodnictwie do przycinania konarów o większych rozmiarach. Najważniejszym celem płatnicy jest szybkie cięcie dużych elementów.

Grzbietnica

Stosowana jest do bardziej precyzyjnych działań. Jej nazwa wywodzi się od specjalnego wzmocnienia na grzbiecie, które zapewnia większą sztywność ostrza. Wzmocniona powierzchnia tnąca grzbietnicy zapewnia dokładny rezultat.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze pilarki do drewna?
Oceń ten artykuł
http://elektrotools.pl/wp-content/uploads/2017/11/pilarka3-1024x682.jpghttp://elektrotools.pl/wp-content/uploads/2017/11/pilarka3-150x150.jpgRimixOgródcięcie drewna,piła łańcuchowa,piła spalinowa,pilarka do drewnaWarsztat każdego majsterkowicza powinien posiadać narzędzia do obróbki drewna. Nie obejdziesz się więc bez pilarki do drewna. Drewno jest niezwykle popularne oraz szeroko stosowane w stolarce meblowe, budownictwie oraz pracach instalatorskich. Najważniejszym zadaniem majsterkowicza będzie docinanie drewna do właściwych rozmiarów. Ma pewno pomoże Ci w tym dobra pilarka do...Narzędzia - co potrzebne do warsztatu, budowy i domu