Narzędzia niezbędne w domu

 

Każdy z nas czasem musi wykonać pewne drobne naprawy. Nawet jeśli daleko nam do złotej rączki to istnieją pewne narzędzia, których wstydem jest nie mieć w domu. Oprócz najbardziej podstawowego narzędzia jakim jest chyba młotek, do tego typu przedmiotów możemy zaliczyć także klucze nasadowe.

Najczęściej sprzedaje się je w komplecie zapakowanym w walizce jako zestaw kluczy nasadowych. Walizka ta jest bardzo praktyczna ponieważ dzięki temu, że każdy element jej wyposażenia ma swoje miejsce, nie musimy długo szukać potrzebnej nam końcówki, jednocześnie nie mamy większych kłopotów z ich przechowywaniem. Bez trudu zmieści się ona w większości garażowych szafek czy regałów.

W tego typu walizce najczęściej znaleźć można trzy typy narzędzi: klucze, pokrętła oraz dodatkowe elementy. Pokrętła do nasadek to na przykład rękojeść czy grzechotki, a do dodatkowych elementów zaliczyć można na przykład przedłużki, redukcje czy przeguby.

Klucze nasadowe z reguły wykorzystywane są do drobnych napraw. Taki zestaw kluczy nasadowych jest nam wręcz niezbędny kiedy chcemy coś przykręcić lub odkręcić. Warto jest mieć w swoim domu zestaw kluczy nasadowych ponieważ dzięki niemu będziemy w stanie przykręcić niemal każdy rodzaj śruby.

Klucze płasko-oczkowe. Są to jedna z najbardziej uniwersalnych kluczy. Przydatne w zasadzie na każdym kroku, bardzo uniwersalne od przykręcenia anteny telewizyjnej po odkręcenie rury w zlewie. Jeśli zależy nam na miejscu to można się zdecydować na klucz nastawny, uniwersalny. Zastępuje on cały komplet kluczy dzięki możliwości regulacji rozstawu szczęk, lecz dobry jakościowo nie jest tani.

Młotek jest to podstawowe narzędzie w każdym domu. Przydaje się nie tylko podczas drobnych napraw ale również podczas każdego remontu. W sklepach można znaleźć kilka różnych rodzajów młotków od ciesielskich, przez stolarskie a skoczywszy na gumowych. Do domu idealny będzie zwykły młotek bądź młotek ciesielski w którym trzonek jest wykonany z tworzywa. Warto zwrócić uwagę na to by sam trzonek był ogumiony tak by całość amortyzowała siłę uderzeń młotkiem.

Poziomica, o jej przydatności podczas montowania choćby nowej półki na książki raczej nie trzeba pisać. Przydaje się wszędzie tam gdzie należy sprawdzić pion czy poziom. Najbardziej uniwersalna będzie ta o długości 40 czy 60cm.

Miara zwijana. Najczęściej do domu są wybierane to o długości od 3 do 5m. Warto zwrócić uwagę by miara miała zaczep umożliwiający przypięcie jej do paska – zwiększa to mobilność i komfort pracy. Do zaznaczania długości przyda się na pewno ołówek stolarski.

Zestaw bitów wraz z wkrętakiem. Przydatne zarówno do wkrętarki jak i przy wkręcaniu i wykręcaniu ręcznym różnych rodzajów wkrętów.

Kombinerki. Uniwersalne szczypce do różnych zastosowań. Wszędzie tam gdzie obrabiany materiał trzeba ścisnąć czy przytrzymać. Idealne do ściągania izolacji czy wyciągania starych gwoździ.

Wiertarko-wkrętarka. Przydaje się podczas każdej pracy remontowej czy skręcaniu mebli. Do wiercenia zarówno w drewnie jak i w metalu. W przypadku zastosowań domowych wystarczająca będzie na akumulatorach 1,5Ah lub 2Ah i napięciu 10,8V. Wkrętarki o napięciu 18V będą miały większą moc ale jednocześnie będą tym samym cięższe. Jeśli zależy nam głównie na wkręcaniu to warto wybrać wkrętarkę o mniejszej mocy ale za to poręczniejszą i lżejszą.

Młotowiertarka. Nie oszukujmy się, żadna wiertarka udarowa nie zastąpi porządnej młotowiertarki z udarem pneumatycznym. Różnica w cenie nie jest duża, zaś szybkość i jakość pracy w przypadku wiercenia w twardym betonie jest kolosalna. Należy pamiętać że do młotowiertarek należy stosować wiertła z uchwytem sds-plus zamiast zwykłych walcowych. Można również zastosować adapter SDS+, bądź model z wymiennymi główkami, dzięki któremu będzie można korzystać z młotowiertarki jak z normalnej wiertarki.

Wszystkie opisane narzędzia można dostać w sklepie internetowym: specnarzedzia.pl

Źródło zdjęć: designed by Dashu83 – Freepik.com

Narzędzia niezbędne w każdym domu
Oceń ten artykuł
http://elektrotools.pl/wp-content/uploads/2017/07/1245.jpghttp://elektrotools.pl/wp-content/uploads/2017/07/1245-150x150.jpgRimixNarzędzianiezbędne narzędzia  Każdy z nas czasem musi wykonać pewne drobne naprawy. Nawet jeśli daleko nam do złotej rączki to istnieją pewne narzędzia, których wstydem jest nie mieć w domu. Oprócz najbardziej podstawowego narzędzia jakim jest chyba młotek, do tego typu przedmiotów możemy zaliczyć także klucze nasadowe. Najczęściej sprzedaje się je w komplecie...Narzędzia - co potrzebne do warsztatu, budowy i domu