Najlepszym narzędziem do wycinki drzew w sadzie, czy w lesie, a także do pielęgnacji starych drzew w ogrodzie i pozyskiwaniu opału, są pilarki spalinowe.

O piłach spalinowych

Są one idealne do drewna o średnicy większej niż trzydzieści centymetrów. Są to urządzenia z dwusuwowymi silnikami o pojemności: 32-54 (przy użytku domowym i 118,8 cm³ (przy profesjonalnej pracy drwali). Generowana moc może wahać się od 1,5 do 9 KM. Długość prowadnic łańcucha pił spalinowych to: 30 – 105 cm (przy mniejszej mocy) i ponad 105 cm (dla pił profesjonalnych, przeznaczonych do cięcia najgrubszego drewna). Topowe piły spalinowe średnio ważą około trzy- cztery kilogramy.

Szeroki asortyment pilarek jest dostępny pod tym linkiem: https://specnarzedzia.pl/120500-pily-spalinowe-lancuchowe

Na co zwrócić uwagę?

Kupując piłę spalinową, warto myśleć o wygodzie pracy – łatwiej jest gdy korpus maszyny jest wąski, a wyłącznik zapłonu i dźwignia ssania są w zasięgu ręki operatora. Dobrze też, gdy takie pilarki mają zintegrowaną dźwignię wyłącznika, która łączy wtedy funkcje: wyłącznika zapłonu, dźwigni ssania i blokady półgazu. Inne ważne w piłach spalinowych rozwiązania to: system automatycznego smarowania łańcucha, szybki rozruch oraz system redukujący drgania. Wygodniej jest także wtedy, gdy pilarka spalinowa ma łatwy dostęp do filtra powietrza i świecy zapłonowej.

Piły spalinowe – krótka charakterystyka
Oceń ten artykuł
http://elektrotools.pl/wp-content/uploads/2017/08/pila-spalinowa.jpghttp://elektrotools.pl/wp-content/uploads/2017/08/pila-spalinowa-150x150.jpgRimixOgródpiła łańcuchowa,piła motorowa,pilarka spalinowaNajlepszym narzędziem do wycinki drzew w sadzie, czy w lesie, a także do pielęgnacji starych drzew w ogrodzie i pozyskiwaniu opału, są pilarki spalinowe. O piłach spalinowych Są one idealne do drewna o średnicy większej niż trzydzieści centymetrów. Są to urządzenia z dwusuwowymi silnikami o pojemności: 32-54 (przy użytku domowym i...Narzędzia - co potrzebne do warsztatu, budowy i domu