W Polsce zdecydowanie największą popularnością cieszą się solidne agregaty prądotwórcze z silnikiem spalinowym, które w swojej klasie oraz w swojej cenie nie mają sobie równych. Na naszym rynku można znaleźć nowoczesne generatory prądu, które napędzane są silnikami spalinowymi benzynowymi, albo dieslowymi.

Po pełnym zatankowaniu zbiornika, agregat prądotwórczy może wystarczyć nawet na kilka godzin pracy. Moc agregatów zależy w dużej mierze od zastosowanego silnika. Moc w dzisiejszych czasach może być dowolnie duża, tyle że przekłada się w dużej mierze na cenę urządzenia. Obecnie za mniej niż 10 000zł, można kupić profesjonalne generatory o mocy przynajmniej kilku kilowatów.

Spalinowe generatory prądotwórcze

Pamiętać należy zawsze o tym, że spalinowe agregaty prądotwórcze niestety nie nadają się do używania w pomieszczeniach zamkniętych. Urządzenia te wytwarzają spaliny, które mogą okazać się bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Praktycznie wszystkie spalinowe agregaty prądotwórcze wymagają odpowiedniego chłodzenia powietrzem i co najgorsze bardzo głośno hałasują. Powinny być ustawione na zewnątrz, w takich miejscach, gdzie hałas i spaliny będą najmniej uciążliwe dla sąsiadów i osób, które z nich korzystają.

Podział agregatów prądotwórczych

Agregaty można podzielić na te do zasilania awaryjnego i na te do pracy ciągłej. W przypadku agregatów do pracy ciągłej decydującym czynnikiem o wyborze agregatu powinien być rodzaj silnika. Polecane są silniki Hondy, uznawane za jedna z najbardziej niezawodnych i trwałych. Są one również bardzo ekonomiczne, względnie ciche i niezwykle trwałe. Agregaty te można poddawać przeciążeniu do 20% ich mocy nominalnej. Agregatów do zasilania awaryjnego nie należy przeciążać, silniki nie powinny pracować pod obciążeniem większym jak 80% mocy nominalnej tego urządzenia. W przypadku agregatów do domu (zasilanie awaryjne) ważne jest by generator dobrać do swoich potrzeb i instalacji która znajduje się w domu. Polecane marki w przypadku agregatów prądotwórczych do zasilania awaryjnego to Kruzer, Powermate oraz Könner and Söhnen, w przypadku agregatów do pracy ciągłej będzie to Fogo czy Pramac.

Solidne agregaty prądotwórcze z silnikiem spalinowym
Oceń ten artykuł
http://elektrotools.pl/wp-content/uploads/2017/08/agregat.jpghttp://elektrotools.pl/wp-content/uploads/2017/08/agregat-150x150.jpgRimixNarzędziaagregaty prądotwórcze,brak prądu,zasilanie awaryjneW Polsce zdecydowanie największą popularnością cieszą się solidne agregaty prądotwórcze z silnikiem spalinowym, które w swojej klasie oraz w swojej cenie nie mają sobie równych. Na naszym rynku można znaleźć nowoczesne generatory prądu, które napędzane są silnikami spalinowymi benzynowymi, albo dieslowymi. Po pełnym zatankowaniu zbiornika, agregat prądotwórczy może wystarczyć nawet...Narzędzia - co potrzebne do warsztatu, budowy i domu